Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete Komló

Facebook

Hírdetés

Pecsi keksz manufaktura

Véget ért a 6. Négy Évszak Futás (12.04)

A Négy Évszak futás 2016. évi sorozatának záró fordulóján 76 fő vett részt. A futók nem csak egymással, hanem a KBSK-pálya nem éppen ideális futókörülményeivel is sikeresen megküzdöttek.

Legnépszerűbbnek a 2000 méteres Minimaraton bizonyult, melyen 25-en futottak. A gyerekeket se tántorította el a hideg idő: az 1000 méteres Maratonkán 23-an, a 400 méteres Törp-maratonon 20-an indultak. Az 5275 méteren fogyatkozott meg leginkább a létszám: összesen 8-an teljesítették ezt a futószámot.

Az eredményhirdetésen ezúttal is 22 kategóriában díjaztuk éremmel a dobogósokat.

NegyEvszakTEl

Eredmények

Képek

A négy fordulót teljesítők egyedi, becenévvel emblémázott technikai futó pólót vehetnek majd át a DÖKE évzáró díjátadóján, melynek pontos helyszínét és időpontját napokon belül közzétesszük a www.doke.hu honlapon.

Szarvas-Fekete Lilla két ezüstéremmel tért haza bronzvasárnapon, az Ő élménybeszámolójátt itt olvashatjátok:

2016. december 4.-én, a 4 Évszak Futás téli fordulóján vettem részt, mely pont a születésnapomra esett. Kivételesen egyedül mentem, ugyanis a gyerekek betegek voltak, illetve nagyon hideg is volt kint.
Mindkét versenyszámban részt vettem, így összesen 7,2 km került a lábamba.
A 13 körös futamon (5,2 km) meglepően kevés induló volt, valószínű a télies hőmérséklet tántoríthatta el a futókat. Itt a kategóriám 2. helyét sikerült megszereznem. Majd egy kis pihenés következett számomra, amíg a gyerek futamok zajlottak.
A legutolsó versenyszám az 5 körös (2 km) volt, ahol már jóval többen álltunk rajtvonalhoz. Itt is az előkelő második helyet futottam meg a korosztályomban. Ennél a versenyszámnál jobban ment a futás, mint az előzőnél, illetve a végére még maradt erőm gyorsítani is. Így önmagamhoz képest sikerült javítanom a futóidőmön.
Nagyon jól éreztem magam, s örültem a 2 szép ezüstéremnek is, melyek majd szépen fognak mutatni az új éremtartómon. Remélem, a jövő évi futamokra Csenge is tud majd jönni, sőt, kb. 1 év múlva már Jánoska is rajthoz állhat a Törp-maratonon.