Tartalom találatai : 72885
Facebook

Nyugat Maraton Kupa 3. forduló 2014

Egy fő képviselte a DÖKE montisait a Nyugat Maraton Kupán (10.12)

Szépen szerepelt Nagy Ferenc a Balatonfűzfőn sorra kerülő Nyugat Maraton Kupa elnevezésű versenysorozat  3. futamán.

Nagy Ferenc beszámolója:

Egyesületünket sajnos egyedül jómagam képviseltem. Kora reggeli órákban érkeztünk meg Balatonfűzfőre, ahol szerencsére napsütéses időjárás fogadott bennünket. Meglepetésünkre a tavalyi résztvevők száma minimum megduplázódott, ez persze a jó időnek is köszönhető volt.

Az 1 hónapos kihagyásom után a rövidtávot választottam, mely 30 km-es távot jelentett a Balaton környéki dombokon. A pálya tökéletes volt, persze némi sár akadt azért a korábbi esőzések nyomaként.  Fura volt a rövid távot teljesíteni a korábbi középtávú maratonokhoz képest, ennek sajnos túl hamar vége lett. Pörgős, gyors rajt után szinte folyamatosan ugyanaz a tempó és még be sem melegedett az ember. Kb. 18 km-nél éreztem, hogy most ok lehet menni,de ez sajnos az utolsó 12 km-re kevés volt. Így nem is fáradtan érkeztem be a célba, de 13. helyen teljesítettem a Rövidtáv futamát 1:25 perces idővel a 60 fős MASTER 1 kategóriában.

Köszönet a szervezőknek élvezetes pályát raktak össze, reméljük jövőre ugyanitt, de középtávon!