Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete Komló

Facebook

Hírdetés

Pecsi keksz manufaktura

5603 pont született a 2019 perces kosárgálán (06.22-23.)

Kilenc csapat jelentkezett Komló 2019-es leghosszabb sporteseményére, a 2019 perces kosárgálára. Minden résztvevőt egy fehér és egy kék színű emblémázott technikai mezzel fogadtak a szervezők.

gala2

A játékosok június 22-én 9 órakor kezdték el a játékot a komlói sportcsarnokban. Oda-visszavágós körmérkőzések keretében, 20 és 25 perces meccsek alapján alakult ki az alapszakasz végeredménye, mely az alábbi lett:

10

(*A Fonott Kosár csapata megfogyatkozott, így az alapszakaszban összeolvadt a Def Jam csapatával és egy csapatként mentek tovább a rájátszásba.)

Az alapszakaszban az első három csapatnál a győzelmek és vereségek száma megegyezett, így az egymás elleni eredményeik határozták meg az alapszakaszbeli helyezésüket.

gala9Szombat este a Nosztalgia-parti keretében az idősebb korosztály kosárlabdázott. A nemek szerint kialakított csapatok végig fej-fej mellett küzdve végül egy igazságos 163-163 végeredményű döntetlennel zárták a 2 órás játékot.

nosztalgia

A rájátszás folyamán rendkívül izgalmas mérkőzéseket láthattunk a nyolcaddöntőknél, negyeddöntőknél és elődöntőknél egyaránt, a helyosztóknál pedig kimondottan szoros küzdelmek alakultak ki a csapatok között.

9. Fonott Kosár

Díjaztuk a nevezetes kosarak szerzőit is, így az alábbi játékosok vehettek át emlékkupákat:

• 1. kosár dobója: Barkóczi Károly (Fürgeujjak)
  • 1000. pont dobója: Fagyas Szabolcs (D-Fanatic)
  • 2000. pont dobója: Medgyesi Zoltán (Nosztalgia-partin résztvevő játékos)
  • 2019. pont dobója: Bárdos Csaba (Nosztalgia-partin résztvevő játékos)
  • 3000. pont dobója: Jenovai Rajmunkd (Blázáreti Tropics)
  • 4000. pont dobója: Sótonyi Ádám (Blázáreti Tropics)
  • 5000. pont dobója: Straubinger József (Fürgeujjak)

Utolsó kosár (5603. pont) dobója: Kovács András (D-FANATIC)

gala4

Az eredményhirdetésen valamennyi résztvevő emlékérmet kapott, a dobogós helyen végzők pedig arany-, ezüst, illetve bronzérmekkel is gazdagabbak lettek. Sőt, a bajnok csapat egy gyönyörű kupát is kapott kiváló teljesítményéért.