Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete Komló

Facebook

Hírdetés

Pecsi keksz manufaktura

MTB Szakosztály: TOP MARATON: Bükk Maraton (07.31-08.01.)

Új helyszínen kerül került megrendezésre a TOP MARATON széria soron következő állomása. A Bükkben tartott futamon Nagy Dominik, Nagy Ferenc és Hidasi Dani képviselték Komlót.

Hidasi Dani beszámolója:
A TOP MARATON sorozat következő állomása a Bükk Maraton volt, amelyet idén új helyszínen Bélapátfalván rendeztek meg a 2021.07.31-08.01-i hétvégén.
A szombati napon a gyerekversenyeket rendezték meg. A Titán kupa U9-es versenyén Nagy Dominik vett részt. A verseny lebonyolítása
Domi kiváló versenyzéssel a 2. helyen ért célba, éppen lecsúszva az első helyről.

A vasárnapi napon mini- (17 km), rövid-(30 km), közép- (52 km) és hosszú távon (72 km) indulhattak a nevezők. Nagy Ferenc a 30 km-es távon, míg Hidasi Dani az 50 km-es távon versenyzett. Az időjárás nem volt kegyes a résztvevőkhöz, ugyanis nem sokkal a rajt után egy nagy eső csapott le a mezőnyre, ami közel 1,5 órán keresztül áztatta is őket. Ennek eredményeként a talaj teljesen felázott, így a nagy sárral is meg kellett küzdeni. Végül Feri a Rövid táv Master 2 kategóriájában a 26. helyen ért célba, míg Dani a Közép táv Felnőtt kategóriájában a 9. helyen ért célba.

Augusztusban a Zselic maratonon folytattuk.