Adó 1%

Ajánlja adója 1%-át a DÖKE- nek!


Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete
Adószám: 18305898-1-02


Támogatását köszönjük!

Facebook

Korábbi híreink 2014

Próbára tette az időjárás a futók elszántságát a Négy Évszak Futás záró fordulóján (12.07)

A téli fordulóval záruló, négy állomásból álló versenysorozaton ezúttal eső és egy szinte iszapossá vizesedő pálya fogadta a rendezvényre látogató 53 futót. Beszámoló, eredmények, képek

Jó hangulatban telt a DÖKE novemberi sportvetélkedője (11.22)

A gyereknapi vetélkedő sikerére való tekintettel november 22-én újabb sportvetélkedőt szervezett a DÖKE – ezúttal a Komlói Sportközpontban. Beszámoló, képek

Felemás időben búcsúztatták a futószezont Siófokon (11.15-11.16)

11. alkalommal rajtolt el Siófokon a sok futó számára szezonzáró hétvégeként számon tartott Balaton Maraton. A legtöbb versenyszámban ezúttal is voltak DÖKE-tagok, akik ezúttal is szebbnél-szebb eredményeket értek el. Beszámoló, eredmények, képek

Sárvár termálfürdő félmaraton (11.08)

Négy komlói versenyző állt rajthoz a 17. Sárvár félmaratonon, hogy teljesítse a 21,2 km távot. Hárman (Csörnyei Csabáné Nelly, Bognár László, Csörnyei Csaba) a Döke színeiben, valamint Balázs Pálné Tündi, mint első félmaratonos komlói versenyző. Beszámoló, eredmények, képek

DÖKE 2. hely a két kilométeres gyaloglóversenyen (10.19)

Október 19-én rendezték meg Pécs-Vasason az első Marcz Róbert gyaloglóversenyt, melyre a DÖKE-től Szarvas-Fekete Lilla látogatott el. Beszámoló, képek

Szép számmal vettek részt futóink a Budapest Maratonon (10.11)

A 29. SPAR Budapest Maraton Fesztivál több mint 20.000 fős mezőnyében ezúttal is volt Komlónak és a DÖKEnek képviselete. Beszámoló, eredmények, képek

Gyermekmaratont rendeztek Pécs és Vajszló között (10.05)

Az esemény célja az akaraterő és a kitartás fejlesztése, valamint ennek fontosságának hangsúlyozása volt, így a szervezők számos futótávval rukkoltak elő a minél szebb részvételi arány érdekében. Beszámoló, képek

DÖKE csapat nyerte a Rókaűzők amatőr futókluboknak hirdetett kategóriáját (10.04)

A Rókaűzők váltóverseny talán az ország egyik leghangulatosabb csapatversenye, ahol a 12 főből (min. 4 lány) álló csapatok mellett idén 4 fős csapatok is összemérhették gyorsaságukat a Kaposvár és Pécs közötti  85 kilométeres szakaszon. Beszámoló, eredmények, képek

63 fő vett részt a Négy Évszak Futás őszi fordulóján (09.27)

Bár a futók száma sajnos alulmúlta a várakozásokat, kellemes őszi idő, jó hangulat és izgalmas verseny jellemezte a DÖKE Négy Évszak Futásának őszi fordulóját. Beszámoló, eredmények, képek

Éremeső a barcsi határfutáson (09.20)

A barcsi határfutás évek óta szerepel a DÖKE-futók naptárában, így idén sem volt kétséges a komlói képviselet: hárman a 21,3 kilométeren, négyen pedig az 5,8 kilométeren álltak rajthoz. Beszámoló, eredmények, képek

Két DÖKE-tag futott a 29. Wizz Air Budapest Félmaratonon (09.14)

Az ország legnagyobb félmaratonján ezúttal több mint 9000 fő állt rajthoz. Ebbe a futótömegbe két fő érkezett egyesületünktől, hogy egyéniben teljesítse a 21,097 kilométeres távot. Beszámoló, eredmény, képek

6 DÖKE-futó teljesítette az Atom 100+ versenysorozatot (09.06)

Az öt állomásból álló sorozat utolsó állomása a paksi atomfutás volt, ahol a DÖKE-tagok  a 3/4 maratonon álltak rajthoz. Beszámoló, eredmények, képek

Remekeltek a DÖKE-futók a szászvári falunapon (08.23.)

Augusztus 23-án rendezték meg Szászváron a második falunapi futást. A résztvevők 3 táv közül választhatták ki a kedvükre valót. A legrövidebb táv 1 kilométeres volt, melyen csak gyerekek indulhattak. A középtáv 5,6 km, a leghosszabb pedig 12,5 km volt. Beszámoló, eredmények, képek

Repültek futóink a reptéri félmaratonon (08.23.)

Pécs-Pogányban első alkalommal rendeztek futóversenyt a reptéren. A kifutópályán délután 3,8 kilométeren, este pedig félmaratoni távon (21,1 km) indulhattak a futók. Beszámoló, eredmények, képek

Bővült a kínálat a II. DÖKE-Futófesztiválon (08.17)

A 2013. évi sikeres debütálás után immár 2. alkalommal rendezte meg a DÖKE a sikondai Futófesztivált, ahol ezúttal másfél, három, hat és tizenkét órás futásban indulhattak a futás megszállottjai. A rendezvényen összesen 102-en vettek részt. A futók összesen 1030 kört, azaz 2.369 kilométert teljesítettek. Beszámoló, eredmények, képek

Két DÖKE-tag teljesítette a Szálka-triatlont (08.16)

Egyesületünkből Félix Tímea és Zsálig Ákos vett részt a rendezvényen. Timire az "M"-es versenyszám keretében először 500 méter úszás várt, majd 45 kilométer tekerés és 10 kilométer futás. Ákos az "S"-es távot választotta, így Ő az 500 méter úszást 22,5 kilométer kerékpározással folytatta, s 5 kilométer futással fejezte be. Beszámoló, eredmények, képek

 

II. Katlanfutás (08.09.)

A tavalyi évhez hasonlóan idén is megrendezésre került Nagyharsányban a Katlanfutás az Ördögkatlan Fesztivál keretein belül, ahol 2 táv közül lehetett választani: 3,5 és 7 km. Beszámoló, kép

28 DÖKE-tag vett részt a 27. Orfűi Tó-futáson (08.02.)

Az Orfűi-tó körüli 6,2 kilométeres távon közel 250-en indultak, így lényegében minden 10. futó a DÖKE-színeiben versenyzett. A kellemes időben megrendezett nagyon jó hangulatú versenyen a legtöbb futó önmagával vagy éppen a közelébe került hasonló tempójú futókkal versenyzett, ugyanakkor a dobogó ezúttal se maradt DÖKE képviselet nélkül: Csörnyei Csabáné Nelli 26:35-ös idővel női 3. helyezettként ért célba. Eredmények, képek, beszámoló

Jót és jól futottak a DÖKE-sek a jubileumi ironman 2/3 maraton futamán (07.26)

Az immár 25. alkalommal rajtoló ironman betétfutama egy 26,6 kilométeres verseny volt, melyen számos DÖKE-tag részt vett. A futók először egy 1200 méteres prológot teljesítettek, majd összefonódtak az Ironmanekkel, s 5 kört teljesítettek az 5.275 méter hosszú futópályán. Beszámoló, eredmények, képek

Balaton-átúszás: Több DÖKE-tag idén is megúszta (07.19)

Július 19-én kétszeri halasztás után rendezték meg a 32. Balaton-átúszást. Révfülöp és Balatonboglár közötti 5,2 km-es távot 7258-an teljesítették. Kellemes, napos időben a DÖKE sportolói is részt vettek a rendezvényen és „megúszták”. Eredmények, képek

Pörnecz Dávid képviselte a DÖKE-t a Balaton partján (07.19)

Július 19-én tartották Balatonfüreden az  „I Love Balaton” éjszakai futást, melyen Pörnecz Dávid több versenyszámban is eredményesen szerepelt. Beszámoló, eredmény, kép

Sikeres volt a III. DÖKE-Félmaraton (07.06)

A szervezők az előző évekhez képest nyújtott szolgáltatások körét bővítették, a választható távok számát növelték, s talán ezeknek a módosításoknak is köszönhető, hogy 2014-ben újabb létszámrekord született a DÖKE-Félmaratonon a megjelent 167 futónak köszönhetően. Beszámoló, eredmények, képek

DÖKE-sikerek az egregyi Csemez Pál emlékversenyen (06.29)

2014-ben harmadik alkalommal rendezték meg a Máré-Félmaratont Csemez Pál emlékére. A futók 3 távon (21 km, 7 km, 2 km) indulhattak az erdei versenyen. Beszámoló, eredmények, képek

75 résztvevője volt a Négy Évszak Futás nyári fordulójának (06.22)

A DÖKE Négy Évszak Futásán a futókat a KBSK-pályán ezúttal is négy versenyszám várta: 5275 m (Négy Évszak Félmaraton), 2000 m (Minimaraton), 1000 m (Maratonka), 400 m (Törp-maraton). Beszámoló, eredmények, képek

"Állati" jótékonysági futás (06.15)

2013 augusztusában az I. DÖKE-Futófesztivál kísérőprogramjaként karolta fel az Állatvédő Egyesületet a DÖKE. Az ötlet sikerén felbuzdulva az Állatvédő Egyesület úgy döntött, hogy 2014-ben önálló szervezésbe kezd. Beszámoló, képek

Orfűi Éjszakai Félmaraton (06.14)

Június 14-én rendezte meg a FutaPécs SE Orfűn az éjszakai futóversenyét. Az éjjel 10 órakor kezdődő versenyen negyedmaratoni és félmaratononi távon lehetett egyéniben és 2 fős váltóban indulni. A rajtvonalnál ezúttal is számos DÖKE-futó sorakozott fel. Beszámoló, eredmények, képek

 

Balatonman – 2 DÖKE résztvevővel (06.14.)

A balatonfüredi versenyen Kis István a Balatonman középtávját választotta, míg Pörnecz Dávid a Fáklyás futáson vett részt. Eredmények, képek

Bravúros eredményeket értek el futóink Keszthelyen (06.08)

Tikkasztó hőségben teljesítették futóink a Keszthelyi Kilométereket. A verseny valamennyi versenyszámán voltak dökések, akik ezúttal is kiemelkedően szerepeltek. Beszámoló, képek, eredmények

Kovács Tamás lett a Sötétvölgyi Terepfutás abszolút győztese (06.08)

A Tolnai-dombságban rendezett 15 kilométeres terepfutó versenyen Tamás egyetlen DÖKE-tagként állt rajthoz. A nagy hőség, az itt-ott hiányos pályajelölés és a mérsékelt frissítés sem tudta őt megakadályozni abban, hogy elsőként érjen célba. Beszámoló, eredmény, képek

2. lett a Mecsek Dream Team csapata az Ultrabalatonon (05.31-06.01)

A csapat "törzstagjai" immáron 6. alkalommal vettek részt a 212 kilométeres Balaton-kerülésen, a csapat több tagjának azonban ez volt az első alkalma, hogy részt vett a "flúgos-futamként" is emlegetett non-stop váltóban. Beszámoló, képek

Sikert aratott a Gyereknapi Sportvetélkedő (05.25)

A DÖKE idei programnaptárába a Gyereknapi Sportvetélkedő azzal a céllal került be, hogy gyereknapon – korosztálytól függetlenül – mindenki egy kicsit „gyereknek” érezhesse magát egy sportos, jó hangulatú délelőtt keretében. Beszámoló, képek

Izsáki futóverseny (05.17)

Szarvas-Fekete Lilla 4. lett a VII. Izsáki Kolon Kupa 2,5 kilométeres távján, melyet babakocsival – és benne kislányával, Csengével – teljesített. Beszámoló, képek

Sikerrel zárult a DÖKE futócsapat szereplése a IV. Tapolca félmaratonon (05.11)

A futók egy nagyon kellemes, változatosan kialakított futópályán (kerékpárút, aszfalt, murva) teljesíthették a 21,8 km-es távot. Beszámoló, eredmények, képek

99 futó vett részt a 2014 másodperces futáson (05.04)

Bár az időjárás nem kedvezett a DÖKE 2014 másodperces futásán, 99-en ennek ellenére úgy gondolták, hogy az Ő kedvüket nem veheti el egy kis eső a 33 perces és 34 másodperces futástól. Beszámoló, képek

9 DÖKE-tag győzte le a szekszárdi dombokat (05.03)

A Borvidék Félmaraton szlogenje stílusosan kifejezi a verseny legfőbb paraméterét: "Hegy van, ezt kell szeretni". Az igen jelentős szintkülönbséggel rendelkező 23,3 kilométeres távot 9 DÖKE-tag teljesítette. Beszámoló, eredmények, képek

Szép DÖKE-eredmények a Sri Chinmoy futáson (04.27)

Április utolsó hétvégéjén a Malomvölgyi-tó és a természet szépsége fogadta a korán kelőket a pécsi Sri Chinmoy futóversenyen, melyre 6 DÖKE-tag látogatott el. Beszámoló, eredmények, képek

Jubilált a Fut a Komló (04.19)

2014-ben immár 10. alkalommal rendezte meg a DÖKE a Fut a Komlót, az egyesület legrégebbi futóversenyét. A jubileum alkalmából a szervezők "hendikep váltófutással" színesítették a versenyt. Beszámoló, eredmények, képek

3 DÖKE-tag futott a Vivicittá félmaratonon (04.13.)

A budapesti Vivicittá futásra több mint 20.000 ember nevezett, 770 településről. Köztük 3 DÖKE-tag Komlóról érkezett a félmaratoni távra. Eredmények, képek

Hakszer Erika képviselte a DÖKÉt a Táltos Futáson (04.12)

2014. április 12-én Pogányban zajlott a térség első akadályfutása. A 7 km-es földes, füves, sáros, bozótos emelkedőkkel nehezített terepen 14 feladatot kellett teljesíteni, melyre egyesületünkből Hakszer Erika vállalkozott. Beszámoló, képek

Egy híján 100 futó nevezett a Négy Évszak Futás 2014-es nyitó fordulójára (04.06.)

Mérsékelten tavaszi idő fogadta április 6-án a KBSK-pályára látogató futókat. A DÖKE immár 4. alkalommal meghirdetett, négy állomásból álló versenysorozatán a Minimaraton 2000 méter bizonyult a legnépszerűbb versenyszámnak, ugyanakkor a többi versenyszámon is szép számmal akadtak indulók, összesen 99-en. Beszámoló, eredmények, képek

A IV. Kikelet-Félmaratonról sem hiányzott a DÖKE (04.05)

A bajai rajtnál 13 egyéni félmaratonista, 3 DÖKE érdekeltségű félmaraton váltó és 1 fő 12 kilométerre nevezett futó sorakozott fel a DÖKE-tagok táborából. A 14 órai rajtra a fenyegető esőfelhők minimális eső kíséretében elvonultak a többnyire sík - bár a nullás szintkülönbséget jócskán meghaladó - futópályáról. Beszámoló, eredmények, képek

DÖKE "kupaeső" a II. Mérő Maratonon (03.30)

Szép tavaszi idő fogadta a mintegy 180 futót, akik ellátogattak Kaposmérőre a II. Mérő Maratonra. A futók 7 és 21 kilométeres távok közül választhattak, a legkisebbeket pedig a sportpálya körül rendezett pár száz méteres versenyre invitálták a szervezők. Beszámoló, eredmények, képek

54 egyéni és 16 váltó vett részt a DÖKE VI. Napfordí-TÓ-Futásán (03.15)

Kellemes tavaszi idő fogadta március idusán a Sikondára látogatókat. A tavak mellett megrendezett futóversenyen összesen 54 egyéni és 16 váltó vett részt. Beszámoló, eredmények, képek

Egy tucat DÖKE-tag teljesítette egyéniben a Pécs-Harkány futóversenyt (03.09)

A 30. alkalommal megrendezett 25 kilométeres távra ezúttal is nagy volt az érdeklődés egyesületünk tagjai között:12 fő döntött úgy, hogy egyéniben teljesíti a távot, míg többen 3 fős váltókat szerveztek az eseményre. Beszámoló, eredmények, képek

Orfűi Örömfutás (03.01)

Március első szombatján több mint száz futó gyűlt össze az Orfűi-tó melletti Aquapark parkolójában, hogy kedvétől és edzettségétől függően egy, kettő vagy akár három kört is teljesítsen a közel 6 kilométeres tó körüli pályán. A futók tömegében ezúttal is szép számmal lehetett DÖKE-tagokkal és további komlói futókkal találkozni. Beszámoló, képek

Forralt-Borvidék Terepmaraton (02.22)

Szombaton rendezték Szálkán a méltán népszerű Borvidék Félmaraton téli nagytestvérének is nevezhető Lajvér Avantgarde Forralt-Borvidék Terepmaratont. A versenyt stílusosan elnevezett három különböző távon rendezték meg: hosszúlépés (31km) , nagyfröccs (20km) és kisfröccs (13km). Beszámoló, képek

Egy kis közös kikapcsolódás futva és két keréken (02.16)

A kellemes tavaszias időben 9 lelkes bringás gyűlt össze egy laza orfűi kiruccanásra. Az induló csapatot Orfűn további futók fogadták, majd következtek a tókörök – futva vagy éppen kerékpáron. Beszámoló, képek

23 páros futott a III. Valentin-napi futáson (02.14)

A DÖKE-nél a február 14-i a Valentin-napi Futókaland nyitotta meg a 2014. évi rendezvénysorozatot (és egyben a Pontvadászatot). A péntek esti programon részt vett 23 páros összesen 577 kört, azaz közel 300 kilométert futott. Beszámoló, eredmények, képek

Kaposvár Dombjai Félmaraton nyitotta a 2014-es futóversenyszezont (02.09)

A DÖKE 10 egyéni indulóval és 2 váltóval vágott neki a Farsangi Félmaratonnak. A futók kellemes időben és 5 erőt próbáló dombon tesztelhették edzettségüket. Beszámoló, eredmények, képek