Warning: include(css/css.css) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'css/css.css' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Facebook

Orfűi-tó futás 2015

Idén is sor került a hagyományos tókerülésre (08.01)

A 28. Orfűi Tó-Show Futás rajtolt el augusztus első szombatján, melynek 6,2 kilométeres távján összesen 184-en futottak. A tókerülésen a DÖKE-futók is jelen voltak – bár az elmúlt évekhez képest elenyésző létszámban.

Tóth Mário beszámolója:

A hosszú éveket a háta mögött tudó versenyen idén is akadtak szép számmal futók. Egyesületünket Csörnyei Csaba, Hakszer Erika, Kerekes Bukta, Pörnecz Dávid, Tasnádi Erika, Varjú Edit és Zsálig Ákos képviselte futásban. Emellett két bringás kísérő is akadt, Csörnyei Csabáné Nelly, illetve jómagam személyében.

A versenyzők remek időben részesülhettek, hiszen nem volt nagy meleg. A körülmények pont ideálisak voltak egy jó hangulatú tókerüléshez. Nelly a lányát kísérte, aki nagyszerűen futotta le a távot, én pedig életemben először megtapasztalhattam milyen az elsőkkel beérkezni a célba.  A versenyt hátulról indítva, a táv feléig előzgetve, kerülgetve érkeztem meg Halász Ádámhoz, aki folyamatosan vezetve, magabiztosan, utcahosszal nyerte meg a versenyt, mindenkit megelőzve. Lenyűgöző volt, hogy 20-as tempóval mentem mögötte, és ő is tartotta ezt, aminek a vége egy 19:33-as idő lett.

Minden DÖKE tag szépen szerepelt Hakszer Erika negyedik lett kategóriájában, Kerekes Bukta pedig hetedik. Pörnecz Dávid elképesztő időt futva, 26:10-es idővel futott be a 12 éven aluliak első helyén. Ezzel mintegy 7 percet hagyott a másodikként beérkező társára. Ha van olyan, hogy valaki városnyi hosszt hagy az ellenfeleire, akkor a versenyen ezt láthattuk Dávidtól.