Warning: include(css/css.css) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'css/css.css' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Facebook

Máré Futás 2013

Dökés sikerek a Máré futáson (06.30)

Június utolsó napján rendezték meg 2. alkalommal Csemez Pál emlékére a Máré futóversenyt Magyaregregyen. A tavalyi szép emlékek hatására idén is nagy számmal vettek részt a DÖKE  futói és „Fotószakosztálya”.

Megérkezésünkkor örömmel néztük a múlt évi verseny képeit, eredményeit. Ez a futóverseny az erdőben, aszfaltozott úton, források, apró vízesések s kőfalak társaságában zajlik. „Csodálatos pálya nagy kihívásokkal”. Emelkedők, lejtők teszik változatossá az útvonalat. A rövidebb 7 km-es távot a nőknél Hakszer Erika nyerte, a férfiaknál Ignácz Vendel ért elsőnek a célba, megelőzve Orosz Csabát. Kormos Anikó 8, Lévai Attila 14. helyezett lett. A félmaratont Kerekes Bukta kiváló taktikával és irammal nyerte nagy riválisával, Fáskerti Gáborral szemben. Mihály-Bede Mónika, Megyeri Ferencné Szilvi, Török Tamás is sikeresen teljesítette a 21 km-es távot. A célban finomabbnál-finomabb sütemények, szendvicsek, sajtok várták a versenyzőket. Az eredményhirdetésen egyedi dobogóra állhattak a helyezettek, ahol oklevéllel és serleggel jutalmazták teljesítményüket. A verseny után még lehetőség volt a Máré Vára megtekintésére. Nagyon jó hangulatú, a tavalyinál népesebb versenyről kellemes élményekkel tértünk haza. (H. Erika)