Warning: include(css/css.css) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'css/css.css' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Facebook

Keszthelyi Kilométerek

Keszthelyi kilométerek (05.19)

Remek időben rendezték a pünkösdi hétvégén, május 19-én, a hatodik alkalommal kiírt Intersport Keszthelyi Kilométerek elnevezésű utcai futóversenyt, melyen a Dökések is részt vettek. Hakszer Erika, Petre Gábor a fémaratont, Török Tamás a maratont választotta. Velünk volt még a komlói,Lincz Edina és Czike Nándor is, akik a rövidebb távon indultak. A Fő téri rajtot a verseny fővédnöke, Szekeres Pál, olimpiai érmes, paralimpiai bajnok vívó, sportért felelős helyettes államtitkár „lőtte el”. A félmaraton távon rajtolók két kört, míg a maratonisták négy kört teljesítettek Keszthely főutcáján, a Festetics kastély kertjében a Balaton partján haladó útvonalon. A hőség kicsit nehezítette a futást, de remek eredményekkel sikerült boldogan célbaérkezniük.

Eredmények:

Félmaraton:
Hakszer Erika 1:45:25,45 korosztályos 3. helyezett.
Petre Gábor 1:49:27,95
Lintz Edina 2:21:45,52
Czike Nándor 1:52:04,20

Maraton:
Török Tamás 4:26:33,42

Török Tamás élménye élete első maratonjáról:

"2013.05.19-én maratoni távon indultam nagyon nagy izgalommal és kedvvel.
Az első körömet a Czike Nándorral teljesítettem, de előtte találkoztam Lintz Edinával, a célnál Petre Gáborral és Hakszer Erikával.
Szóval az első kör jó volt. Nándit a második kör negyedénél elhagytam a frissítésnél, majd egyedül futottam tovább. A harmadik kör végénél éreztem a hátamat, mely nagyon fájt, e miatt kezdett fogyni az energiám. Petre Gábortól kaptam egy isos cola ízű gélt, ami segített 21 percig. Sajnos ez után is nagyon fájt a hátam. Amikor a negyedik kör utolsó 5km-hez értem, bele kellet sétálnom egy 50 métert, majd futottam tovább (Egyszer se fordult meg a fejembe, hogy többet nem futok maratont). Még egyszer bele kellet gyalogolnom 100 métert. A félmaraton részidőm 01:45: lett, észre se vettem, hogy mennyivel megyek.... Nagy élmény volt, és akkor jött, amit végképp nem vártam. Meglepődtem, de rendesen, amikor a cél felé haladtam. Sipolt a chipem, szólt a mikrofonos, hogy most érkezik Török Tamás. Lipcsik Laci bácsi átvette a mikrofont, közel 800 ember előtt közölte, hogy "Köszöntöm Török Tamást, akinek ez az első maratonja, aki az én tanítványom volt. Várom a célban és gratulálok neki". A többi futó tapsolt, majd a színpadon megkaptam a befutó érmem. A színpad másik végén várt az ÉN volt futó edzőm, Lipcsik László, akire büszke vagyok, hogy ő volt az edzőm. Neki nagyon, de nagyon sokat köszönhetek, mert nélküle nem lettem volna futó.
A színpadon érzések jöttek- mentek, én meg pár könnycseppet elengedtem. Megöleltem Laci bácsit, aki PTKE-vel közösen egy Badacsonyi száraz vörösborral kedveskedett."