Warning: include(css/css.css) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'css/css.css' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Facebook

Bólyi Szüreti Vesszőfutás 2013

Sikerek a Szüreti Vesszőfutáson Bólyban (09.07)

Szeptember 7-én 4. alkalommal került megrendezésre a Bólyi Szüreti Vesszőfutás, ahova DÖKE-tagok is ellátogattak.

Két autóval indultunk Bólyba. Hárman a 13,5 km-es táv egyéni versenyére neveztünk és volt egy váltónk is.

Nagyon szívélyesen fogadtak bennünket, a verseny főszervezője odajött hozzánk és bemutatkozott. Nevezés, rövid bemelegítés, tájékoztatás. Az útvonal Bólyból kiérve a kerékpárúton vezetett. Gyerekek rajzokkal, buzdító mondatokkal színesítették a fél-és egész kilométereket. Bőségesen volt a frissítőállomás. Az erős férfi mezőnyben Kerekes Bukta a 3. helyet szerezte meg 51.58-as idővel. Élete leghosszabb futásán lett túl igen jó idővel, 1:11.22-vel Bognár László - jövőbeli DÖKE tag -, akit Kerekes Bukta fertőzött meg a „futó vírussal”. Hakszer Erika fél távig még nagy harcot folytatott egy fiatal triatlonista lánnyal, a táv második felében sikerült elhúznia tőle és elsőnek ért be a célba 1:03:53-as idővel. A váltónk Mihály-Bede Mónika és kisfia (Bence), Both Mónika és kisfia (Szilárd) remekül teljesítették a  13,5 km-t. A verseny utáni eredményhirdetés nagyon hangulatos volt. Vesszőkoszorú, különleges érem, emléklap, egy üveg bor volt a győztesek jutalma.

A dobogós helyezettek után a többi versenyzőt is név szerint szólították, emlékérmet és oklevelet kaptak ők is. Megemlítették, hogy Komlóról most jöttünk először és megköszönték, hogy ott voltunk.

A verseny után a szervezők egy közeli pincében finom csirkepaprikással, borral kedveskedtek a résztvevőknek. Sőt, volt egy szülinapos résztvevő, akinek a tortájából is jutott.

Nagyon jól éreztük magunkat. Jövőre szeretnék a versenyt kibővíteni. Tervezik, hogy félmaratont is lehet majd futni.